Kromě božího výhledu sázíme i na dobré služby a kvalitní program

Navštívili jsme unikátní multifunkční prostor Střechy RADOST, který nyní prochází kompletní rekonstrukcí. Zeptali jsme se jeho nového provozovatele, Pavla Jeřábka, jak celý nápad vznikl a kdo může střechu prvního pražského mrakodrapu využívat na své budoucí eventy.

Pozn.: fotografie jsou před rekonstrukcí

Proč vlastně Střecha RADOST a právě vy?

Ono si nás to tu vlastně našlo samo. Historicky jsme provozovali několik let prostor Máj 4. patro, který je ale momentálně v rekonstrukci a nevylučujeme, že se do něj jednou vrátíme. Po jeho uzavření jsme byli naštěstí osloveni majitelem Domu RADOST, který toužil po provozovateli, který bude chtít stávající prostory střechy v 11. patře nejen oživit, ale i propojovat s ostatními částmi, kterými je zasedačka, Kino Přítomnost a společné prostory celého domu.

Co bude primárním účelem terasy?

Střecha RADOST by měla být nejen vyhlídkovou terasou s krásným výhledem, ale především unikátním místem s možností kulturního programu, který sami tvoříme, ale i prostor pronajímáme pro soukromé i firemní eventy. Kromě toho jsme si vědomi unikátních vlastností jednotlivých prostor, které se budeme snažit maximálně využít. Například konference, kdy je začátek v kině, kde je skvělá videoprojekce i zvuková aparatura, zasedací místnost pro catering a následně přesun na terasu s možností hudebního programu s after-party.

Pro koho je tento zajímavý prostor podle Vás tedy určený?

Naši cílovou skupinu chceme od minulého provozovatele trochu pozměnit na klientelu, která nepřijde pouze za výhledem, ale i za dobrým pitím. Budeme nabízet například Pivovar Zichovec, kvalitní vína a hosté se budou moci těšit i na výborné drinky. Výhled je stále stejně boží a krásný, věříme ale, že to nemusí být všechno. Proto jsme se ho rozhodli doplnit především o kvalitní služby a využít stávajícího potenciálu terasy tak, aby se u nás návštěvníci cítili dobře po všech směrech.

A kromě tohoto? Na jaký program se mohou budoucí návštěvníci těšit?

Přemýšlíme především o retenci našich zákazníků, aby se k nám rádi vraceli – a to jak veřejnost, tak i soukromé akce a další eventy. Abychom toho docílili, tak musíme mít určitě zajímavý, stále se měnící kulturní a zájmový program. V současné chvíli tedy již formujeme program (ideálně skoro na každý den). Jeho součástí budou stand-upy, přednášky, workshopy, literární akce, letní kino, listování, slam poetry, ale i hudební produkce nebo jóga.

Prozradíte nám z programu už něco konkrétního?

Budou to kromě jiného i koncerty. Ty tu budou v omezeném počtu a exkluzivní. Myslím, že mohu již nyní prozradit jména jako je Bára Poláková, 7x3 nebo Eddie Stoilow. Ve všední dny zde máme rozjednanou i jogu s Yogagang, která bude mít dva koncepty – ranní a při západu slunce. Všechny akce, které u nás budou v rámci programu dostupné, budeme komunikovat přes Goout a na Facebooku.

Jaká je kapacita terasy a jak bude vybavena?

Spolu s vnitřními prostory můžeme hostit akci až pro 250 osob. Varianty set-upu budou samozřejmě jak na stání, tak na divadelní sezení. K dispozici máme v rámci pronájmu 120 židlí, cateringové stoly, bistro stolky, podium, plátno, projektor, osvětlení celé terasy a kompletní zvuk. A kompletně zrekonstruované sociální zázemí. V neposlední řadě bude na terase vybudován krásný nový stánek s barem i s potřebným vybavením.

Budou zde pro nájemce nějaká omezení?

Provoz terasy časově omezen není, určitě je ale omezena hlasitá produkce nejpozději do 22:00, nicméně na terase můžeme setrvat klidně i do půlnoci. Střecha pro veřejnost, když nebude soukromý event, bude otevřena od 12:00 - 24:00 každý den. O víkendech to bude pravděpodobně ještě dřív, protože plánujeme i pravidelné brunche.

Jak dlouho myslíte, že bude prostor Střechy RADOST v tomto konceptu otevřen?

My doufáme, že co nejdéle. Jsme si samozřejmě vědomi, že budova je před rekonstrukcí, a ta ještě nemá přesný termín. Ocitáme se tudíž v podobném stavu jako tomu bylo u Máje 4. patro. Ale vědomě jsme se rozhodli oživit prostor, kde chceme využít jeho genius loci v jeho staré podobě. V současné chvíli víme, že bychom tu měli být cca 2-3 roky a budeme doufat, že to bude třeba i déle. I proto jsme schopni do prostoru investovat a terasa projde kompletní rekonstrukcí, takže prostory budou opravdu moderní a „vyvoněné“.