Centrum aplikovaného výzkumu

400     Dobříš

#industrial  #outdoor  #meeting  #popup  #offsite  #cityescape  

Nezávazně poptat

Vědeckotechnický park v bývalé raketové základně

V době hluboké totality počátku osmdesátých let zde vznikla za nejpřísnějšího utajení na svou dobu velice moderní základna útvaru protivzdušné ochrany státu (PVOS).

Celková rozloha základny činila cca 90 ha a byla rozdělena do několika částí. Ta menší část, ve které se nachází CAVD, byla tvořena týlovým provozem, tj. ubytování pro posádku a velitelské stanoviště, včetně kuchyňského bloku, sklady, kina, sportoviště, energocentra atd.

Základna byla vybavena lokačními zařízeními schopnými detekovat pohyb vzdušných cílů nad územím střední Evropy.

V roce 2001 byla základna shledána jako nepotřebná, veškerá vojenská technika byla demontována a odvezena. Areál byl předán městu Dobříš.

Od roku 2007 se pro tento vojenský brownfield hledalo vhodné uplatnění, ale to vzhledem k jeho specifickým parametrům jak umístěním uprostřed lesů, tak i technickým a technologickým, nebylo snadné.

Teprve v roce 2011 se unikátním skloubením využití „ostrovního potenciálu“ lokality v chráněném krajinném území Brdy a vývojového technologického pracoviště, založeného na využití nejmodernější techniky a výsledků výzkumu, podařilo dospět k synergickému efektu, který k sobě přilákal pozornost špičkových odborníků z nejrůznějších oblastí a oborů. Zvláště v oblasti obnovitelných energetických zdrojů a ochrany přírodního bohatství.

Od roku 2012 se začal plnit harmonogram stavebních a inženýrských aktivit výstavby technologického parku Centra aplikovaného výzkumu Dobříš (CAVD)...

Nastal každodenní kolotoč desítek a desítek jednání a schůzek se zástupci vysokých škol, výzkumných ústavů, firem, vynálezců, úředníků, vědců, studentů, architektů, stavebníků, dodavatelů, zájemců... atd.

P

Kapacita


  • Maximální kapacita: 400 osob

Vybavení


  • Parkování
  • WiFi
  • Zobrazovací technika
  • Ozvučení

Podmínky