Dílna K16

7     Praha 3 - Žižkov

#art&culture  #workshop  #training  #hobby  #indoor  

Nezávazně poptat

Kreativní prostory výtvarné dílny

Originální bytové doplňky a workshopy v Dílně K16

Umělecká Dílna K16 nabízí unikátní bytové doplňky a nábytek, které majitelka dílny, Nikola Korčáková, sama vyrábí a renovuje. Nikola hledala během rodičovské dovolené činnost, která by ji bavila a autorsky naplňovala. Založila Dílnu K16, a vznikl tak multifunkční prostor, kde najdete nejen galerii a obchod s originálním nábytkem, ale také komunitní místo pro pořádání výtvarných kurzů a tématických workshopů.

Nikola miluje starožitný nábytek, proto u ní v obchodě převládají francouzské patinované komody a stolky zdobené japonskou decoupage technikou, tedy zdobení papírovými ornamenty. V Dílně K16 si můžete zboží, které Nikola prodává, také sami vyrobit. Ať už se jedná o decoupage vázy a mísy nebo stínidla na lampy.

Právě v duchu myšlenky "Nejen nakupovat, ale umět si sám vyrobit" Dílna K16 vznikla. Z každého workshopu si účastník odnesete vlastnoručně vyrobený interiérový doplněk. Workshopy decoupage techniky, čalounění, ručního tisku na látku, patinování a drhání (macrame) probíhají v Dílně K16 od června 2019 a pravidelné výtvarné kurzy pro děti a dospělé pak od září. A co si v kurzech vyzkoušíte? Malování, kreslení, origami či tvoření pro děti zaměřené na rozvoj jemné motoriky a představivosti.

Pokud byste si rádi zorganizovali vlastní workshop nebo kurz, je možné si prostory Dílny K16 pronajmout. Bude vám k dispozici materiál, se kterým Nikola nejčastěji pracuje, a to japonské a nepálské papíry a křídové akrylové barvy.

Dílnu K16 najdete na pražských Vinohradech, příznačně v ulici Kolínská 16.

P

Kapacita


  • Maximální kapacita: 7 osob

Vybavení


  • WiFi
  • Parkování

Podmínky