Nechceme, aby Braunův dům byla mrtvá památka, říká majitel Christopher Peterka

Nechceme, aby byl Braunův dům mrtvá památka. Chceme, aby se sály využívaly co nejvíce, aby se tu něco dělo. Nechceme mít majetek v centru, který by stál ladem. Klienti často hledají něco jiného než klasické konferenční prostory, ale zároveň chtějí být v centru a na klidném místě, což se u nás potkává ještě s historií.

Jak jste dostal zrovna k pronájmu prostor v Braunově domě?

V roce 2012 koupili další část domu k té, co už naše rodina vlastní. Následovala nákladná rekonstrukce, protože předchozí majitel se o sály moc dobře nestaral. Moje úloha je starat se o pronájem sálů v Braunově domě a péče o samotné sály.

Co je v Braunově domě k dispozici k pronájmu?

Celý dům nyní vlastníme. Je tu rodinná advokátní kancelář, jazyková škola a dva sály, které jsou k dispozici ke krátkodobému pronájmu. Jeden ze sálů má k dispozici dvůr, druhý je v prvním podzemním patře. Oba dva jsou na sobě nezávislé a mohou hostit dvě různé akce zároveň.

Jak jste přišli na nápad prostory dále pronajímat?

Po rekonstrukci využívala sály advokátní kancelář mé rodiny, ale prostory nebyly stoprocentně využité, a tak nás napadlo je pronajímat na eventy dále. Posledních sedm let dům neustále rekonstruujeme. Nové podlahy, okna, dvůr. Je to starší stavba, takže vyžadovala hodně práce.

Jak řešíte dodavatele doplňkových služeb?

Snažíme se vyjít klientovi co nejvíce vstříc. Sice máme dodavatele, které můžeme doporučit, např. na catering, ale necháváme klientovi volnou ruku. Může si objednat doplňkové služby, jak sám chce a od koho chce.

Vyberte si Váš prostor

Náš tip
  Praha 1 - Nové město     200

Braunův dům

Dům, kde tvořil a žil Matyáš Braun pro vaše prezentace, konference i jiné akce