Dílna pro workshopy na Vinohradech

Dílnu K16 v ulici Kolínská 16 jsem založila po mateřské "dovolené" s myšlenkou, že bych ráda předávala své dosavadní zkušenosti s interiérovým designem prostřednictvím výtvarných kurzů a workshopů pro děti a dospělé.

Jak jste dostala k provozování vašeho prostoru – Dílna K16?

Úplnou náhodou. Koncem roku 2018 tady skončil obchod, a tak jsme se s manželem dohodli, že půjdu do něčeho, co mě bude bavit. Bydlíme přímo v domě nad obchodem, takže se moje práce v dílně dá dobře skloubit s péčí o rodinu.

Proč zrovna dílna?

Kdysi jsem pomáhala kamarádovi s návrhy i realizacemi interiérového designu, protože se dlouhodobě věnuji restaurování nábytku a umění. Většinou šlo o nápady, které si klienti sami vymysleli a nás bylo je dovést k dokonalosti. Prvotní myšlenka byla, že tady v dílně budu restaurovat a prodávat nábytek. K restaurování postupně přibyly decoupage výrobky jako dekorativní misky, talíře nebo vázy. Zkráceně, chtěla jsem mít prostor, kde budu tvořit a zároveň to, co umím, budu moci předávat dál.

Co ve vaší dílně nejčastěji pořádáte nebo na co se nejvíc hodí?

Nejčastěji tady pořádám kreativní kurzy a obvykle je vedu sama. Snažím se organizovat dílničku i pro úplně malé děti, které si po kurzu odnášejí s sebou domů krásné plnohodnotné výrobky. Pak pořádám celkem pravidelně kurzy decoupage a čalounictví. Dílna se tedy hodí pro menší skupiny do osmi účastníků, kteří chtějí sami něco vyrábět nebo mají zájem o pronájem netradičního, ale zároveň velmi útulného prostoru. Přála bych si, aby moje dílna byla maximálně využívána pro různé kreativní akce a workshopy.

S čím nejvíc bojujete?

Nejvíc mi dělá potíže najít shodu s klientem ohledně ceny pronájmu, ale protože jsem tady pořád v začátcích, jsem ochotná s klienty o ceně pronájmu diskutovat.

Všechny workshopy a prostor sledujte na Instagramu dilnak16

Vyberte si Váš prostor

Náš tip
  Praha 3 - Žižkov     7

Dílna K16

Kreativní prostory výtvarné dílny