Hrad a zámek Dolní Kounice

Nezávazně poptat

Významná hradní památka kompletně otevřená pro pořádání různorodých akcí.

Hrad a zámek Dolní Kounice je jednou z významných památek hradní architektury u nás, která má bohatou historii i současnost a rozhodně stojí za shlédnutí. Přes svou jedinečnost a kulturní význam nebyl až do roku 2007 zpřístupněn veřejnosti. Od roku 2006 až po současnost se o hrad stará soukromá společnost. Hrad se pod její správou stal vyhledávaným místem pro svatební obřady, svatební hostiny, soukromé i firemní akce, výstavy obrazů, interaktivní programy pro děti a rovněž zajímavé prohlídky.

Návštěvníci prohlídek mohou obdivovat vzácné historické lahůdky jako je např. zelená světnice se vzácnými malbami, dělové střílny, černá kuchyně, samonosné vápencové točité schodiště a mnoho dalšího.

Majitel otevírá celý hrad a zámek veřejnosti k pronájmu a k využití, s cílem využít potenciál nápadů, zájmů, potřeb lidí a firem, k jejich zapojení pronájmem konkrétních prostor a z nabídky těchto nájemců veřejnosti vytvořit nevšední nabídky produktů, služeb, zážitků, návštěvníkům hradu.
Sleduje tím vším udělat z tohoto historií nabitého místa atraktivní turistický cíl, kam bude stát za to odkudkoliv ze světa zajet, zaletět, a to kterýkoliv den, protože zde den nikdy nebude končit. Nelze vyloučit, že převáží zájem zde bydlet a proto v další části, se samostatně věnujeme i bydlení.

P

Kapacita


  • Maximální kapacita: 5000 osob

Na hradě až 5000 osob. Na loukách až 20000 osob.

Vybavení


  • Parkování
  • Ozvučení

Podmínky