Vinařství Sonberk

Nezávazně poptat

Kde se moderní vinařská architektura snoubí s magickým výhledem a prvotřídním vínem.

Ikonický výhled na Pálavu a charakteristická vína, která se po nalití ve skleničce postupně otevírají, jsou hlavními znaky vinařství uloženého na svazích Popic poblíž Mikulova. Místo, kde se po staletí pěstovala vinná réva a kde se dařilo, je teď prostorem, kde se ukazuje, co znamená moderní vinařství: starostlivou práci s půdou a vinohrady, ruční sklizeň hroznů a tvorbu vína se sebevědomím.

Když majitelé vinařství v roce 2003 zakládali, šlo jim o jediné: využít historicky osvědčenou lokalitu k pěstování co nejkvalitnějších hroznů, ze kterých se bude dělat nejlepší víno v Česku. Od roku 2008 stojí uprostřed vinohradu nádherná budova postavená podle návrhu jednoho z nejuznávanějších českých soudobých architektů Josefa Pleskota.

Co nabízíme?

Podle vašeho konkrétního přání vás provedeme vinohradem, necháme vás nahlédnout do technologické části a ukážeme vám, proč je na sušení slámové Pálavy důležitá vlnitá střecha. Odsud už je to jen pár kroků k degustačnímu stolu, kde si společně řekněme všechny podrobnosti o jednotlivých vínech a třeba i to, k jakému jídlu se hodí nejvíc a kdo už je v minulosti ocenil doma i v zahraničí.

Na Sonberku běžně nevaříme, soustředíme se tady hlavně na víno. Při zajišťování jednotlivých akcí spolupracujeme s místními dodavateli, kreativními mladými podniky i restauracemi zaměřenými na vysokou gastronomii.

Šumění vinohradu a pozadí tvořené lesklou hladinou Nových Mlýnů a majestátní Pálavou tvoří krásnou kulisu všem akcím. Pojďte ji tady zažít i vy. Zaručujeme netradiční a přitom nezapomenutelné místo, kam se pak budete ve vzpomínkách rádi vracet vy, vaše rodina, přátelé, kolegové či business partneři.

Jaké akce u nás běžně pořádáme?

Teambuildingy

Firemní večírky

Oslavy narozenin

Svatby

To všechno několikrát ročně na Sonberku zajišťujeme a rádi to uděláme i pro vás. Je už na vás, jestli přitom budete chtít sedět na dece ve vinohradu, obsadit naši vyhlídkovou terasu nebo se v klidu usadit v degustační místnosti i s na míru připraveným občerstvením.

Rádi vám připravíme drobnosti k zakousnutí, pohoštění formou bufetových stolů nebo velkou vícechodovou večeři. Degustaci a program podle vašeho přání je možné doplnit hudební produkcí nebo kulturním programem, stačí dát vědět. Cimbálovka je připravena.

Jak na Sonberk a kde přespat

Přímo ve vinařství se soustředíme hlavně na tvorbu vína, proto neposkytujeme ubytování (museli bychom se vzdát části vinohradu). Za roky existence Sonberku už ale máme celý seznam penzionů i hotelů, které v okolí nabízí všechny kategorie ubytování a rádi na jejich služby spoléháme. Rádi vám nabídneme náš seznam.

Kapacita teambuildingových akcí: 70 osob

Pro zajištění teambuildingu je dobré nás kontaktovat co nejdříve, některé termíny jsou zarezervované i rok dopředu.

P

Kapacita


 • Maximální kapacita: 80 osob

Vybavení


 • Klimatizováno
 • Bezbariérové
 • WiFi
 • Parkování
 • Zobrazovací technika
 • Pódium k dispozici
 • Ozvučení

Podmínky
  Podobné prostory

  Tip
    Praha 1 - Staré Město     60

  Videogalerie NoD

  Ideální prostor pro menší eventy v centru Prahy.

  Tip
    Praha 1 - Staré město     50

  Flexup Design Prague

  Galerie a obchod s designem v autorsky upraveném prostoru staré Prahy

  Tip
    Praha 1 - Nové město     100

  WorkLounge Václavské náměstí

  Coworkingové prostory v historickém centru Prahy

  Tip
    Praha 1 - Staré město     200

  Opero

  Reprezentativní a okouzlující prostor s jedinečnou atmosférou.

  Tip
    Praha 1 - Nové Město     200

  Divadlo X10

  Znovuotevřený nekonvenční industriální prostor

  Tip
    Praha 1 - Staré město     250

  NoD

  Neotřelé prostory pro večírky, audiovizuální eventy, projekce, prezentace, meetingy, koncerty,...