„Kromě božího výhledu sázíme i na dobré služby a kvalitní program“, říkají noví provozovatelé Střechy RADOST, která se chystá otevřít už 1. 5.

Navštívili jsme unikátní multifunkční prostor Střechy RADOST, který nyní prochází kompletní rekonstrukcí. Zeptali jsme se jeho nového provozovatele, Pavla Jeřábka, jak celý nápad vznikl a kdo může střechu prvního pražského mrakodrapu využívat na své budoucí eventy.

Pozn.: fotografie jsou před rekonstrukcí

Proč vlastně Střecha RADOST a právě vy?

Ono si nás to tu vlastně našlo samo. Historicky jsme provozovali několik let prostor Máj 4. patro, který je ale momentálně v rekonstrukci a nevylučujeme, že se do něj jednou vrátíme. Po jeho uzavření jsme byli naštěstí osloveni majitelem Domu RADOST, který toužil po provozovateli, který bude chtít stávající prostory střechy v 11. patře nejen oživit, ale i propojovat s ostatními částmi, kterými je zasedačka, Kino Přítomnost a společné prostory celého domu.

Co bude primárním účelem terasy?

Střecha RADOST by měla být nejen vyhlídkovou terasou s krásným výhledem, ale především unikátním místem s možností kulturního programu, který sami tvoříme, ale i prostor pronajímáme pro soukromé i firemní eventy. Kromě toho jsme si vědomi unikátních vlastností jednotlivých prostor, které se budeme snažit maximálně využít. Například konference, kdy je začátek v kině, kde je skvělá videoprojekce i zvuková aparatura, zasedací místnost pro catering a následně přesun na terasu s možností hudebního programu s after-party.

Pro koho je tento zajímavý prostor podle Vás tedy určený?

Naši cílovou skupinu chceme od minulého provozovatele trochu pozměnit na klientelu, která nepřijde pouze za výhledem, ale i za dobrým pitím. Budeme nabízet například Pivovar Zichovec, kvalitní vína a hosté se budou moci těšit i na výborné drinky. Výhled je stále stejně boží a krásný, věříme ale, že to nemusí být všechno. Proto jsme se ho rozhodli doplnit především o kvalitní služby a využít stávajícího potenciálu terasy tak, aby se u nás návštěvníci cítili dobře po všech směrech.

A kromě tohoto? Na jaký program se mohou budoucí návštěvníci těšit?

Přemýšlíme především o retenci našich zákazníků, aby se k nám rádi vraceli – a to jak veřejnost, tak i soukromé akce a další eventy. Abychom toho docílili, tak musíme mít určitě zajímavý, stále se měnící kulturní a zájmový program. V současné chvíli tedy již formujeme program (ideálně skoro na každý den). Jeho součástí budou stand-upy, přednášky, workshopy, literární akce, letní kino, listování, slam poetry, ale i hudební produkce nebo jóga.

Prozradíte nám z programu už něco konkrétního?

Budou to kromě jiného i koncerty. Ty tu budou v omezeném počtu a exkluzivní. Myslím, že mohu již nyní prozradit jména jako je Bára Poláková, 7x3 nebo Eddie Stoilow. Ve všední dny zde máme rozjednanou i jogu s Yogagang, která bude mít dva koncepty – ranní a při západu slunce. Všechny akce, které u nás budou v rámci programu dostupné, budeme komunikovat přes Goout a na Facebooku.

Kdy bude oficiální otevření a v jakém režimu?

Oficiální otevření plánujeme v režimu pro veřejnost na 1. 5. 2023 s tím, že sezona by měla být ukončena 30. 9. 2023. Ale již nyní máme i rezervace akcí na říjen a listopad, kdy pracujeme s variantou částečného zastřešení a zateplení prostor v rámci památkových předpisů. Kromě toho nám zde opět „nahrává“ i fakt možnosti propojení terasy s dalšími prostory kina a zasedačky v nižších patrech. Jsme ale optimisté a nechceme, aby takto nádherný prostor a výhled byl jen kvůli počasí přes zimu zavřený, takže se budeme snažit ohýbat realitu, abychom v nějakém režimu pokračovali i přes ni. Napojili jsme se například i na spolupráci s vánočními trhy a pohráváme si i s velmi zajímavou myšlenkou venkovního kluziště.

Jaká je kapacita terasy a jak bude vybavena?

Spolu s vnitřními prostory můžeme hostit akci až pro 250 osob. Varianty set-upu budou samozřejmě jak na stání, tak na divadelní sezení. K dispozici máme v rámci pronájmu 120 židlí, cateringové stoly, bistro stolky, podium, plátno, projektor, osvětlení celé terasy a kompletní zvuk. A kompletně zrekonstruované sociální zázemí. V neposlední řadě bude na terase vybudován krásný nový stánek s barem i s potřebným vybavením.

Budou zde pro nájemce nějaká omezení?

Provoz terasy časově omezen není, určitě je ale omezena hlasitá produkce nejpozději do 22:00, nicméně na terase můžeme setrvat klidně i do půlnoci. Střecha pro veřejnost, když nebude soukromý event, bude otevřena od 12:00 - 24:00 každý den. O víkendech to bude pravděpodobně ještě dřív, protože plánujeme i pravidelné brunche.

Jak dlouho myslíte, že bude prostor Střechy RADOST v tomto konceptu otevřen?

My doufáme, že co nejdéle. Jsme si samozřejmě vědomi, že budova je před rekonstrukcí, a ta ještě nemá přesný termín. Ocitáme se tudíž v podobném stavu jako tomu bylo u Máje 4. patro. Ale vědomě jsme se rozhodli oživit prostor, kde chceme využít jeho genius loci v jeho staré podobě. V současné chvíli víme, že bychom tu měli být cca 2-3 roky a budeme doufat, že to bude třeba i déle. I proto jsme schopni do prostoru investovat a terasa projde kompletní rekonstrukcí, takže prostory budou opravdu moderní a „vyvoněné“.