Dvůr Pecínov

Nezávazně poptat

Hotel a konferenční centrum ve špýcharu v srdci krásné přírody.

Velké konferenční centrum, restaurace s vynikající domácí kuchyní, hotel, penzion, hostel, wellness, sport i farma - to všechno Vám nabízí Resort Dvůr Pecínov.

Prostor Popis Kapacita (divadlo/škola)
Restaurace Špejchar Stylová restaurace s vekovní terasou 120-150 osob
Kongresový sál 342 m2 400/150 osob
Modrý salonek 83 m2 60/48 osob
Červený salonek 43 m2 15/10 osob

Pro pobavení Vašich hostů či kolegů nabízíme i jiné prostory - Pálenici a Vinný sklep.

Mohutnou budovu špýcharu u silnice mezi Líšnem a Struhařovem nelze přehlédnout. Stejně jako koně poklidně se pasoucí na loukách na druhé straně silnice. Spojuje je zajímavá historie, která sahá až do 15. století. První písemná zmínka o místě jménem Peclinov je z roku 1407. Stával zde poplužní dvůr, který vlastnila vrchnost z nedalekého Líšna. Na konci feudalismu zde byla ještě cihelna a v blízkosti lesa stál ovčín. Sýpka z roku 1732 připomíná někdejší poplužní panský dvůr, který v 18. století za vlády Marie Terezie sloužil jako armádní hřebčín. Koně obývají zdejší stáje až do současnosti.

Po druhé světové válce se majitelem pecínovského dvora stal Státní statek Benešov. Do nynější podoby areál přestavěl po roce 1989 soukromý majitel, který chátrající budovy přeměnil na stylový hotel a restauraci. Před rokem 2014, kdy Dvůr Pecínov opět přivítal své návštěvníky, byl bohužel na pět let uzavřen. Tato situace si vyžádala další opravy a investice. Současný majitel s úspěchem navázal na slavnou historii a pokračuje nejen v chovu koní, ale i v provozování hotelu a restaurace. Velké konferenční centrum, restaurace s vynikající domácí kuchyní, hotel, penzion, hostel, wellness, sport i farma – taková je současnost a zároveň i budoucnost pecínovského resortu.

P

Kapacita


  • Maximální kapacita: 400 osob

Vybavení


  • WiFi
  • Parkování
  • Zobrazovací technika
  • Pódium k dispozici
  • Ozvučení

Podmínky